Logo Gmina Sobienie-Jeziory

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 3886
W sumie: 89502

2017

► GMINNY DZIEŃ SENIORA 2017 - 05.11.2017r.

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 FILM 1

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

► OWOCOBRANIE 2017 - 27.08.2017r.

Pożegnanie wakacji na Owocobraniu w Sobieniach-Jeziorach weronika świńczak - blog 31/08/2017

 

Imprezy, Pożegnanie wakacji Owocobraniu Sobieniach Jeziorach - zdjęcie, fotografia
 

Jeśli ktoś się martwił, że w tym roku po wiosennych przymrozkach, będzie mało jabłek, to mamy dla niego miłą wiadomość. Sądząc po zbiorach zaprezentowanych na Owocobraniu w Sobieniach Jeziorach w niedzielę, 27 sierpnia 2017 r. i komentarzach ich wytwórców, nasi sadownicy bardzo dobrze poradzili sobie z problemami pogodowymi. Jak co roku, po wytężonej pracy, chwalili się dorodnymi, pachnącymi owocami, którymi z widoczną przyjemnością delektowali się przybyli na sadownicze dożynki goście.

Dzień imprezy to ostatni dzwonek na zabawę dla dzieci, które za kilka dni wracają do szkoły oraz dla sadowników niebawem rozpoczynających zbiory swoich owoców. Coroczne święto w Sobieniach Jeziorach jest organizowane przez wójta gminy – Stanisława Wirtka oraz przewodniczącą Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego - Bożenę Żelazowską. Tym razem owocobranie rozpoczęło się od występu Teatru Muzycznego Czerwony Kapturek, który swoimi piosenkami rozbawił najmłodszą publiczność. Głównym zespołem towarzyszącym gościom aż do północy była Revia. Przez cały dzień trwały liczne konkursy, podczas których zwycięzcy zdobywali cenne nagrody.

Na scenie nie zabrakło również dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Sobieniach Jeziorach. Najmłodsi zaprezentowali przygotowane przez siebie układy taneczne, natomiast starsi uczniowie pochwalili się swoimi talentami wokalnymi. Po nich wystąpił Ludowy Zespół Artystyczny ,,Ciechanów’’, który koncertował nie tylko w Polsce, ale również w wielu państwach na całym świecie. Natomiast wieczorem na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – Red Queen.

Dla najmłodszych przygotowano sporo atrakcji typu dmuchana zjeżdżalnia oraz trampolina. Oprócz tego w parku pojawiły się stragany i stoiska. Jedno z nich przygotowała biblioteka publiczna obchodząca swoje 70-lecie. Kolejne zostało utworzone przez Ochotniczą Straż Pożarną w Sobieniach Jeziorach. Strażacy zapraszali na zimne piwo oraz przekąski, tym samym zachęcając gości do finansowej pomocy w remoncie ich remizy.

Najważniejsze jednak były stoiska, które przygotowali producenci owoców w gminie. Zarówno Wilga Fruit, jak i Owoc Wysoczyn zaprezentowali zbiory oraz zachęcali ludzi do ich skosztowania. Większość przybyłych na owocobranie uwielbia jabłka, ale mało kto zdaje sobie sprawę z trudu, jaki należy włożyć w ich wyhodowanie. Sadownicy przez cały rok muszą doglądać swoich drzewek, aby pod koniec września móc zacząć zrywać owoce. Najważniejsza okazuje się dla nich pogoda, ponieważ to ona decyduje o jakości zebranych jabłek. Niestety, w tym roku zima nie rozpieszczała sadowników. Przymrozki wyrządziły wiele szkód w uprawach u osób, które nie włączyły nawodnienia przeciwmrozowego. Rolnicy używający takiego zabezpieczenia nie muszą się martwić o swoje zbiory. Co prawda jabłek w ich sadach może być nieco mniej niż w ubiegłych latach, ale nie są to braki, które byłyby zagrożeniem dla istnienia ich gospodarstw lub  doprowadziłyby do kłopotów finansowych.

Wrzesień to miesiąc intensywnej pracy dla sadowników, którzy zrywają, a następnie sprzedają jabłka na targach i giełdach lub przechowują je w chłodniach, gdzie owoce mają zapewnioną odpowiednią temperaturę. Dzięki temu producenci nie muszą spieszyć się ze sprzedażą i spokojnie mogą zaczekać na dokończenie prac w sadzie.

Już od kilku lat częstym ,,gościem” na owocobraniu w Sobieniach Jeziorach jest deszcz i tak było również w tym roku. Być może symbolizuje on, jak bardzo ważnym czynnikiem - wpływającym na pracę sadowników-  jest pogoda. Od niej bowiem w dużym stopniu uzależnione są ich zbiory. Na szczęście przez większość dnia świeciło słońce, które zapraszało ludzi do zabawy oraz zachęcało do skosztowania pysznych, soczystych jabłek.

Weronika Świńczak

GALERIA ZDJĘĆ

 

► DOŻYNKI GMINNE W STARYM ZAMBRZYKOWIE 13.08.2017

Dożynki w Starym Zambrzykowie po raz trzydziesty weronika świńczak - blog 19/08/2017

Imprezy, Dożynki Starym Zambrzykowie trzydziesty - zdjęcie, fotografia

W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach społeczność Starego Zambrzykowa zorganizowała dożynki gminne. Odbyły się one w tej miejscowości już po raz trzydziesty, dlatego mieszkańcy mieli duże powody do dumy i radości. Tym bardziej, że tegoroczne dożynki okazały się pierwszymi w powiecie otwockim.

Święto dożynek, znane również jako Święto Plonów jest obchodzone w całej Polsce jako obrzęd dziękczynny na znak zakończenia żniw oraz prac na polu. Po ciężkiej pracy rolnicy mogą w końcu odpocząć, a także zaprezentować swoje plony. Mieszkańcy Starego Zambrzykowa, zgodnie z obyczajem, organizują dożynki z charakterem religijnym, świeckim oraz ludowym, a wieczorem zapraszają do wspólnej zabawy, która stanowi uwieńczenie Święta Plonów.

W przygotowanie tego wydarzenia zaangażowało się bardzo dużo osób, zarówno mieszkańcy wsi, Ochotnica Straż Pożarna, jak i cała gmina Sobienie Jeziory. Dożynki tradycyjnie otworzyła Msza Święta o godzinie 11:30 w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Sobieniach Jeziorach, gdzie rolnicy dziękowali za zebrane plony oraz poświęcili przygotowany wieniec. Pomimo deszczu, młodzież z Zambrzykowa udała się tam na wozach zaprzężonych w konie. Swoimi nowymi, ludowymi strojami podbili niejedno serce, przypominając zwłaszcza starszym ludziom o ich dzieciństwie oraz młodości.

Dalsza część uroczystości przeniosła się o godzinie 15 na plac Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Zambrzykowie, gdzie w uroczysty sposób rozpoczęły się dożynki. Na gości czekali organizatorzy z przygotowanymi zbożami przypiętymi do wstążek, które następnie przyczepiano do ubrań, na znak Święta Plonów. Po przemarszu korowodu dożynkowego i przemówieniu wójta gminy Sobienie Jeziory Stanisława Wirtka, nastąpiło dzielenie chleba, symbolizującego całoroczną pracę rolników, wśród przybyłych gości. Następnie młodzież zaprezentowała przygotowane przez siebie występy, po czym na scenie wystąpił zespół muzyczny SilverBoy oraz Kapela Praska. Po 19 pojawił się wyczekiwany przez wszystkich zespół Mejk, który swoimi hitami zaczarował publiczność oraz przygotował gości na całonocną zabawę taneczną z zespołem Delay.

Przez cały dzień, oprócz występów artystycznych, na gości czekało wiele innych atrakcji. Przygotowano wystawy, kiermasze oraz wesołe miasteczko, które najwięcej radości sprawiło najmłodszym uczestnikom dożynek. Dmuchana zjeżdżalnia oraz basen z kulkami wywołały dużo radości i uśmiechu. Jak co roku, przygotowano również loterię fantową. Za symboliczny koszt cegiełki można było zdobyć ciekawe nagrody, dlatego opłaciło się stać w długiej kolejce, by kupić los. Główną wygraną, jak co roku, był rower. Kolejną atrakcję dla gości stanowiła fotobudka. Mieszkańcy Zambrzykowa nie zapomnieli także o przygotowaniu bufetu z przekąskami. Dostępna była kiełbasa oraz bigos, a także zimne piwo. Oprócz tego, przybyli mogli kupić słodkości, typu wata cukrowa, popcorn, czy lody, które okazały się bardzo dobrym pomysłem na piękną pogodę. Mimo, że początkowo dzień dożynek zapowiadał się pochmurnie, w dalszej części wyszło słońce, zapraszające ludzi do zabawy.

Trafionym pomysłem tegorocznego Święta okazało się również wstępne badanie okulistyczne, które było bezpłatne. Zorganizował je nowy w Sobieniach Jeziorach optyk, który tym samym zapraszał ludzi do skorzystania ze swoich usług.

Tegoroczne Święto Plonów okazało się równie udane, jak wszystkie pozostałe. Mieszkańcy Starego Zambrzykowa włożyli w jego przygotowanie wiele serca i pracy. Poświęcili temu swój wolny czas, ponieważ bardzo ważne jest dla nich podtrzymywanie tradycji zapoczątkowanych przez ich rodziców i dziadków. Pomimo często występującej w dzisiejszych czasach semiurbanizacji, czyli umiastowienia wsi, wiele osób nadal pracuje w swoim gospodarstwie i utrzymuje się z pracy rolnej. Dlatego takie święto, jak dożynki, jest doskonałym przykładem na pokazanie społeczności trudu pracy na roli oraz dniem, w którym zamiast pracować, można zdobywać pochwały.

Klimat dożynek udzielił się wszystkim przybyłym. Ludzie w gronie znajomych i rodziny mogli odpocząć od pracy oraz zapomnieć o codziennych obowiązkach. Nikt podczas tego święta nie tracił dobrego humoru i ogromnego uśmiechu. Spośród licznych atrakcji, każdy z przybyłych mógł znaleźć coś dla siebie. Dzięki dobrze zorganizowanej imprezie oraz fantastycznej atmosferze, zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Weronika Świńczak

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

► Gmina Sobienie-Jeziory w audycji programu Mazowszanie(kliknij, aby odtworzyć)

 

► ZŁOTE GODY 2017 - 22.07.2017r.


21 lipca 2017r. osiem par małżeńskich z terenu gminy Sobienie-Jeziory obchodziło jubileusz 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego. Wójt Stanisław Wirtek skierował
do Jubilatów słowa uznania oraz życzenia kolejnych wspólnie spędzonych lat w zdrowiu
i wzajemnym szacunku.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP otrzymali:

Halina i Krzysztof Budyta

Teresa i Jerzy Głażewscy

Krystyna i Bolesław Jobda

Zuzanna i Henryk Kabala

Wanda i Ryszard Kaczorek

Kazimiera i Stanisław Kałęccy

Marianna i Stanisław Langiewicz

Halina i Edward Retmaniak

 

GALERIA ZDJĘĆ

► JUBILEUSZ 70-LECIA GMINNEJ BIBLIOTEKI W SOBIENIACH-JEZIORACH - 30.05.2017r.

30 maja 2017r. Gminna Biblioteka Publiczna w Sobieniach-Jeziorach świętowała swoje 70-lecie. W spotkaniu jubileuszowym wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Panem Stanisławem Wirtkiem, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, przedstawiciele instytucji oświaty i kultury, emerytowani pracownicy GBP, bibliotekarze z powiatu otwockiego z Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku Panią Ewą Koc, pracownicy Urzędu Gminy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i klubów oraz czytelnicy. Licznie przybyłych gości przywitała p.o. Dyrektora GBP Pani Barbara Piętka.

Pani Dyrektor podziękowała władzom samorządowym za dostrzeganie potrzeby i wsparcie działań podejmowanych
na rzecz rozwoju kulturalnego gminy. Podkreśliła również ważną role czytelników, bez których trudno mówić
o funkcjonowaniu biblioteki. Najaktywniejszym czytelnikom wręczono kwiaty i pamiątkowe dyplomy.

Wyróżnienia za aktywność czytelniczą otrzymali:

 • Elżbieta Janasz
 • Irena Krzemińska
 • Barbara Siejka
 • Janina Rytka
 • Władysława Kasprzak
 • Jan Kasprzak
 • Leokadia Skiba
 • Marianna Patocka
 • Helena Woźniak
 • Klara Bazaniak
 • Grażyna Karpisz
 • Eugeniusz Pachulski
 • Bogusława Jobda
 • Otylia Kociszewska
 • Mariola Gnat
 • Renata Zawłocka
 • Dorota Braun
 • Daniel Trzepałko
 • Emilia Pełka
 • Magdalena Pełka
 • Emilia Rozum
 • Łucja Smolak
 • Kinga Smolak
 • Aleksandra Gładysz
 • Krystyna Wyszomirska

Podziękowania i wyróżnienie w postaci pamiątkowego dyplomu i bukietu kwiatów skierowano również do Pana Jana Wiganta, który przez wiele lat dokumentował wydarzenia z życia gminy Sobienie-Jeziory na kartach fotografii. Serdeczne słowa podziękowań za wkład pracy włożony w organizację wydarzeń kulturalnych na terenie gminy Pani Barbara Piętka skierowała również do byłego Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobieniach-Jeziorach Pana Krzysztofa Karpisza oraz obecnego Prezesa – Pana Tomasza Wiącka.

Uroczystość była doskonałą okazją do prezentacji historii biblioteki oraz jej obecnej działalności. Zaproszeni goście obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Sobieniach-Jeziorach. Kolejnym punktem programu był spektakl słowno-muzyczny „Jan Twardowski. Ksiądz Jan od biedronki, poeta ludzi
i Boga”, na który zebranych zaprosiła młodzież gimnazjalna.

Dyrektor GBP podziękowała Dyrekcji, nauczycielom i uczniom Publicznego Gimnazjum w Sobieniach-Jeziorach za owocną współpracę i przygotowanie części artystycznej jubileuszu oraz wielu innych wydarzeń. Po części oficjalnej poczęstunek i jubileuszowy tort dopełnił całości spotkania.

GALERIA ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI

 

 

► Małgorzata Żmudzin Miss Ziemi Otwockiej 2017! - 22.04.2017r.

22 kwietnia w PMDK w Otwocku odbył się finał 5 edycji konkursu Miss Ziemi Otwockiej.  Tytuł najpiękniejszej dziewczyny powiatu otwockiego otrzymała mieszkanka naszej gminy Małgorzata Żmudzin z Sobień Szlacheckich.

Relacja z finału V edycji konkursu Miss Ziemi Otwockiej na stronie Otwock.info

 

► SOBIEŃSKIE PALMY NA OTWOCKIM JARMARKU WIELKANOCNYM! - 08.04.2017r.

8 kwietnia br. w Otwocku odbył się Otwocki Jarmark Wielkanocny zorganizowany przez Izbę Przedsiębiorców Powiatu Otwockiego. Po raz pierwszy w jednym miejscu zgromadzili się zarówno przedstawiciele wiodących lokalnych firm z branży gastronomicznej, jak i lokalni producenci żywości, kucharze, cukiernicy i piekarze, lokalne firmy produkcyjne, handlowe oraz przedstawiciele stowarzyszeń.

Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Pań z Klubu Kobiet Kreatywnych Sobienie-Jeziory. Ręcznie zdobione pisanki, barwne palmy i inne ozdoby wielkanocne przyciągnęły do ich rękodzielniczego stoiska tłumy mieszkańców powiatu.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

► Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła - 02.04.2017r.

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ
Z KIERMASZU

 

 

 

 

 

►ELIMINACJE GMINNE DO KONKURSU RECYTATORSKIEGO "WARSZAWSKA SYRENKA" - 28.03.2017r.

28 marca 2017r. w Świetlicy w Sobieniach-Jeziorach odbyły się eliminacje gminne do 40 edycji Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną. W konkursie wzięło udział 22 uczestników wyłonionych ramach eliminacji szkolnych przeprowadzonych w PSP w Siedzowie, PSP w Warszawicach i Publicznym Gimnazjum w Sobieniach-Jeziorach. Jury zdecydowało o wyłonieniu 3 zwycięzców, po jednym w każdej z kategorii wiekowych, którzy zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych.

Laureatami eliminacji gminnych zostali:

Kategoria kl. I-III szkoły podstawowej:

1. Dominik Miąsek
2. Amelia Kabala
3. Julia Sosnowska

Kategoria kl. IV-VI szkoły podstawowej:

1. Martyna Jobda
2. Joanna Widłak
3. Natalia Jobda

Kategoria kl. I-III gimnazjum:

1. Daniel Pyza
2. Julia Jabłońska
3. Sandra Widłak

 

► DZIEŃ KOBIET 2017 - 12.03.2017r.

12 marca 2017r. w Świetlicy w Sobieniach-Jeziorach odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet przygotowane przez Klub Kobiet Kreatywnych we współpracy z OSP Sobienie-Jeziory i Gminną Biblioteką Publiczną, pod patronatem Wójta Gminy Sobienie-Jeziory. Licznie przybyłe panie w imieniu organizatorów przywitała p.o. Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Sobieniach-Jeziorach Pani Barbara Piętka, a najserdeczniejsze życzenia przedstawicielkom płci pięknej z okazji ich święta złożyli Wójt Gminy Pan Stanisław Wirtek i Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Janasz.

Wraz z życzeniami uczestniczki spotkania otrzymały piękne kwiaty oraz wylosowany upominek. Organizatorzy zapewnili słodki poczęstunek a ciekawy, głośno oklaskiwany program artystyczny przygotowała młodzież z Publicznego Gimnazjum w Sobieniach-Jeziorach.

Serdecznie dziękujemy SPONSOROM:

 • Salon Fryzjersko-Kosmetyczny „MAŁGOSIA”
 • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów – Kazimierz Sabała
 • Sklep MONIA – Monika Szczypek
 • Salon Fryzjerski „Anna” – Anna Budyta
 • STUDIO STYLE – Katarzyna Frindt
 • TOP MARKET
 • Quality Packers Sp. z o.o.  Sułkowice
 • Sklep LEWIATAN – Państwo Czarneccy
 • AB-POL – Adam Banasiewicz
 • Salonik Fryzjerski „Alicja” - Alicja Patocka
 • Pracownia Krawiecka Elżbieta Pacholczak
 • Kwiaciarnia – Justyna Krajewska
 • Biuro Rachunkowe MAX PROFIT – Aneta Woźniak
 • SILVER SAM - Hanna Domarecka
 • APTEKA – Lucyna Hasan
 • Sklep MAX – Patryk Jóźwiak
 • F.H.U. AGROKAS – Jan Kasprzak
 • GASTROMAR – Agnieszka i Marcin Szumidło
 • Firma Usługowa – Mariola Pyza
 • APTEKA – Aldona Pielak
 • Sobienie Królewskie Golf & Country Club
 • Piekarnia Michalczyk – Jacek Michalczyk
   

GALERIA ZDJĘĆ z uroczystości

 

► Ferie z Biblioteką 2017

Podczas tegorocznych ferii zimowych młodzi mieszkańcy naszej gminy mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć plastycznych, rękodzielniczych i ruchowych przygotowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sobieniach-Jeziorach. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do soboty w godz. 13.00-18.00, w okresie 2 tygodni ferii skorzystało z nich łącznie 345 dzieci.

Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty wplatania z wikliny papierowej i wyrobu kwiatów z krepiny. Dużo radości najmłodszym uczestnikom zajęć przyniosły popularne gry i zabawy ruchowe, tj. taniec na gazecie, ciuciubabka, lokomotywa, gra w kolory oraz wyświetlane w świetlicy seanse filmowe.

W ramach akcji promocji czytelnictwa uczestnicy zajęć zostali zaproszeni do biblioteki, gdzie obejrzeli wystawę nowości wydawniczych. Pracownik biblioteki Pani Zofia Kabala opowiedziała  o pracy bibliotekarza i zachęcała do czytania książek.

Dużą atrakcją były odwiedziny w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej Sobienie-Jeziory, gdzie dzieci mogły obejrzeć sprzęt i wyposażenie jednostki. Prezes OSP Pan Tomasz Wiącek przedstawił zasady funkcjonowania jednostki i odpowiedział na wszystkie pytania  młodych gości dotyczące akcji ratowniczych i pracy strażaka.

W drugim dniu ferii, 14 lutego, nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu na Najładniejszą Kartkę Walentynkową. Relacjia i wyniki konkursu http://www.sobieniejeziory.pl/news,397,rozstrzygniecie-konkursu-na-najladniejsza-kartke-walentynkowa.html

23 lutego odbyła się wycieczka do 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną we współpracy z OSP Sobienie-Jeziory - GALERIA ZDJĘĆ

Serdecznie dziękujemy Grupie Producentów Owoców i Warzyw Wilga Fruit za wsparcie organizacji zajęć poprzez przekazanie soków jabłkowych i owoców, Dyrektor PSP w Sobieniach-Jeziorach Pani Euzebii Milczarek za wypożyczenie stołu do tenisa stołowego oraz Pracownikom Biblioteki za inicjatywę i zaangażowanie w organizację wydarzeń w ramach tegorocznych ferii zimowych.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

► X TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY I PROBOSZCZA PARAFII SOBIENIE-JEZIORY - 11.02.2017r.

11 lutego 2017 r. odbyła się X edycja Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy i Proboszcza Parafii  Sobienie-Jeziory. Jak co roku turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród młodszych, jak również trochę starszych mieszkańców naszej gminy. W sobotnich rozgrywkach (w 6 kategoriach) wzięło udział około 90 zawodników a rozgrywającym towarzyszył gorący doping licznie przybyłych kibiców. Pamiątkowe puchary dla zwycięzców turnieju oraz słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników sfinansowano z budżetu Gminy Sobienie
-Jeziory.

Wyniki turnieju w kategoriach:

Dziewczęta - Szkoła Podstawowa
   1. Katarzyna Nowak
   2. Daria  Sobczak
   3. Julia Frelek

Chłopcy - Szkoła Podstawowa
   1. Rafał Nowak
   2. Bartłomiej Grzywka
   3. Kamil Rozum

Dziewczęta – Gimnazjum
   1. Anna Cieślak
   2. Julia Frieda
   3. Kinga Widłak

Chłopcy - Gimnazjum
   1. Damian Abramowicz
   2. Marcin Kwiatkowski
   3. Mikołaj Sabała

Kobiety
   1. Natalia Dudka
   2. Monika Gładysz
   3. Sylwia Kabala

Mężczyźni
   1. Marcin Konarzewski
   2. Daniel Krawczyk
   3. Radosław Nowak

GALERIA ZDJĘĆ z Turnieju

 

► SUKCES SOBIEŃSKICH GRUP KOLĘDNICZYCH W VI EDYCJI KONKURSU NA KOROWÓD KOLĘDOWY! - 20.01.2017r.

20 stycznia 2017r. w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Karczewie odbył się finał VI Edycji Konkursu na Korowód Kolędowy zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Natura I Kultura.

Miło nam poinformować, że nagrodę główną - Grand Prix Stowarzyszenia LGD Natura i Kultura otrzymała grupa "Kolędnicy z Sobień-Jezior" pod opieką Pani Anny Wójtowicz oraz Pani Katarzyny Gromadzkiej (Publiczne Gimnazjum
w Sobieniach-Jeziorach).

W kategorii "Najlepszy Aktor" zwyciężyła Natalia Jobda z grupy "Jabłuszka" pod opieką Pani Joanny Widłak (PSP w Siedzowie). Wyróżnienia w kategorii „Aktor” otrzymali uczniowie PG w Sobieniach-Jeziorach: Daniel Pyza i Mikołaj Sabała ("Kolędnicy z Sobień-Jezior"). Wyróżnienie za nawiązanie do tradycji kolędniczych jury przyznało grupie "Gwiazdeczki z Siedzowa" pod opieką Pani Jolanty Karwowskiej (PSP w Siedzowie). Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji na stronie LGD Natura i Kultura

Wójt gminy

Wójt Gminy
Sobienie-Jeziory
Kamil Choim

Przyjmuje w sprawie
skarg i wniosków
w poniedziałki w godz. 15.00-17.00.
Wójt przyjmuje interesantów
po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

PYTANIA DO WÓJTA
 można kierować na adres e-mail: kchoim@gminasj.pl

 

Casinò online: il casinò importato a casa tua

Quest'estate, approfittate delle molte innovazioni che gli sviluppatori stanno portando per rendere i casinò online più attraenti. Uno dei molti vantaggi è la possibilità di giocare a distanza.

Infatti, grazie ai casinò online, ora puoi giocare 24 ore su 24, 7 giorni su 7, ovunque tu sia. Tutto ciò di cui avete bisogno è una connessione internet e un computer portatile o un telefono cellulare per connettervi. Con un solo clic, avrai accesso istantaneo e illimitato a una vasta selezione di giochi per tenerti occupato tutta l'estate.

Se stai giocando in modalità "reale

È estate, e i casinò online ti porteranno in un viaggio con nuovi ed esotici giochi di casinò. Con l'innovativo casinò dal vivo, godetevi il video sui tavoli di poker, craps e roulette senza alcun tress. Per tutto il tempo sei guidato dalle animazioni e dall'intervento del croupier.

L'aspetto della sicurezza non viene trascurato nei casinò online http://sarzanagolfclub.it. Tecnologie molto più avanzate e protocolli di sicurezza proteggono le vostre informazioni personali: nome, numero di telefono, indirizzo, così come le vostre transazioni bancarie.

L'estate è più divertente con i bonus. I casinò online ti offrono sempre di più. Raddoppia o addirittura triplica il tuo deposito iniziale. Subito dopo il tuo primo deposito, ricevi un bonus di benvenuto. Dopo di che avrete diritto a bonus fedeltà e promozioni in denaro reale o in regali: viaggi, auto, soggiorno in un hotel di lusso, gadget elettronici, ecc.

Ravviva la tua estate con giochi gratuiti

Non vuoi metterci dei soldi ma vuoi comunque giocare? La modalità divertimento è per te. Ti dà accesso a tutti i giochi senza fare un deposito. Solo per divertimento. Se stai imparando a giocare, questa è una buona opportunità per imparare il gioco.

Cosa dire in conclusione

Ricordiamo alla fine che la vostra estate può diventare indimenticabile con un semplice clic su un jackpot progressivo. E anche senza, si può ancora godere delle virtù del gioco d'azzardo giocando per divertimento nei casinò online che offrono questo tipo di servizio. Niente soldi da scommettere, niente stress. Ma su alcuni siti, potresti anche vincere qualche euro. In caso contrario, avrete certamente imparato a padroneggiare alcuni dei meccanismi del gioco d'azzardo online.

bf punjabi hardcore-sex-videos xxx six video hd
anveshi jain hot videos moocrh seal tod chudai
mia khalifa chudai hardcore-tube cartoon video sexy
pegging comic okhentai danzi engine
sexy video hindi me farmhub step mom sex videos

Godziny pracy Urzędu:
pn. - godz. 9.00-17.00
wt.-pt. - godz. 7.00-15.00

Urząd Gminy Sobienie - Jeziory

ul. Garwolińska 16
08-443 Sobienie-Jeziory
tel. 25 685 80 90
tel./fax. 25 685 80 92
e-mail: gminasj@gminasj.pl

A visit to this place gives everyone as many pleasant impressions as the best payout online casino canada gives its players with its games and payouts. New impressions and bright emotions from new places and games always have a positive effect on the good condition of people.

Zegar

 • :
 • :

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zobacz również

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.