Logo Gmina Sobienie-Jeziory

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1032
W sumie: 1032

News

News zdjęcie id 1273

Uwaga, już nakręciliśmy! Sukces warszawickiej ekipy filmowej

07.09.2021

 

 

 

W Publicznej Szkole Podstawowej w Warszawicach właśnie zakończono realizację warsztatów filmowych. Realizacja projektu była możliwa dzięki grantowi pozyskanemu od Polskich sieci Elektroenergetycznych w III edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie”.

Głównym celem projektu był  zakup sprzętu cyfrowego do filmowania i montażu oraz przeprowadzenie  warsztatów filmowych ,  w wyniku których uczestnicy zajęć stworzyli  pięć  booktrailerów- materiałów wideo zachęcających do czytania lektur.

- Nasi uczniowie zostali wyposażeni w profesjonalny sprzęt do nagrywania, zgrywania i montowania materiału filmowego. Korzystali z niego podczas warsztatów,  co pozwoliło im zdobyć praktyczne umiejętności z zakresu sztuki filmowej. Przygotowali samodzielnie scenariusze, scenografię, muzykę po to, aby za pomocą krótkich filmów zachęcić do przeczytania: „Dziadów”, Świtezianki”, „Małego Księcia”…. - mówi Anna Moczulska, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Warszawicach.- Efekty pracy naszej ekipy filmowej są widoczne gołym okiem, dlatego zapraszamy do udziału w internetowym plebiscycie na ulubiony booktrailer powstały w ramach warsztatów. Młodzi twórcy czekają na wasze „polubienia” - zachęca dyrektor szkoły.

Booktrailery są dostępne na serwisie Youtube. Zagłosujmy na ulubiony booktrailer:

https://youtu.be/_sdVAHIFz14

https://www.youtube.com/watch?v=EU0au_FuCtE

https://youtu.be/bxENbB6PLXs

https://youtu.be/nwNSdIBAXwU

https://www.youtube.com/watch?v=AQJ5sGLHl_k

 

WzMOCnij swoje otoczenie” to program promujący inicjatywy społeczne, które zostawią po sobie pozytywny i długotrwały ślad. Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (PSE) są operatorem elektroenergetycznego systemu przesyłowego (OSP) w Polsce. Spółka jest własnością Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Jako właściciel 14 692 kilometrów linii oraz 107 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć, są obecne w ok. 1000 polskich gmin, w których prowadzą działalność eksploatacyjną, zaś w wielu kolejnych realizują projekty inwestycyjne. To właśnie na tych terenach Spółka uruchomiła kolejną edycję ogólnopolskiego konkursu dobrosąsiedzkiego. Działalność społeczna PSE koncentruje się na wspieraniu projektów rozwijających lokalną infrastrukturę społeczną, m.in. w obszarze oświaty, ochrony środowiska, pomocy społecznej, promocji zdrowia czy aktywizacji kulturalno-społecznej.

Więcej informacji na temat PSE jest dostępnych na stronie raport.pse.pl.

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Stanisław Zygmunt Wirtek</strong></p>

Stanisław Zygmunt Wirtek

Godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 
godz. 7.00-15.00

Urząd Gminy Sobienie - Jeziory

ul. Garwolińska 16
08-443 Sobienie-Jeziory
tel. 25 685 80 90
tel./fax. 25 685 80 92
e-mail: gminasj@gminasj.pl

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zobacz również

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.