Logo Gmina Sobienie-Jeziory

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1751
W sumie: 126645

News

News zdjęcie id 253

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII DLA MIESZKAŃCÓW GMINY SOBIENIE-JEZIORY

08.06.2016

 

 

 

Gmina Sobienie-Jeziory zamierza ubiegać się o dofinansowanie budowy instalacji prosumenckich w ramach RPO WM 2014-2020, działanie 4.1 Odnawialne źródła energii (OZE) – typ projektów „Infrastruktura do produkcji i dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych”.

W ramach konkursu można uzyskać dofinansowanie do 80% kosztów kwalifikowanych. Pozostały koszt 20% realizacji przedsięwzięcia stanowić będzie wkład własny mieszkańca.

Gmina Sobienie-Jeziory będzie ubiegała się o dofinansowanie na budowę:

  • instalacji fotowoltaicznych (produkcja energii elektrycznej z energii słonecznej),
  • kolektorów słonecznych (produkcja energii cieplnej z energii słonecznej)

Szacunkowy całkowity koszt montażu instalacji kolektorów słonecznych mieści się w przedziale 15-25 tys. zł, natomiast szacunkowy koszt montażu instalacji ogniw fotowoltaicznych kształtuje się na poziomie 14-35 tys. zł w zależności od wielkości instalacji.

Nie ma możliwości montażu instalacji na dachach pokrytych eternitem.

Wszystkie osoby zainteresowane ubieganiem się o dofinansowanie i przystąpieniem do inwestycji prosimy o wypełnienie deklaracji – formularze do pobrania poniżej.

Wypełnione i podpisane deklaracje należy składać osobiście w Urzędzie Gminy Sobienie-Jeziory, ul. Garwolińska 16, budynek B, pokój nr 2, przesłać pocztą tradycyjną lub za pośrednictwem poczty elektronicznej w formie skanu podpisanej deklaracji na adres mkasprzak@gminasj.pl w terminie do dnia 24 czerwca 2016 r.

 

Do pobrania:

DEKLARACJA doc.

DEKLARACJA pdf

Poradnik JAK WYPEŁNIĆ DEKLARACJĘ

PREZENTACJA Mazowieckiej Agencji Energetycznej

 

 

Panele fotowoltaiczne
Instalacja fotowoltaiczna, prosumencka zamienia energię promieniowania słonecznego na energię prądu elektrycznego i jej łączna moc nie może przekroczyć 5 kW. Instalacja służy do zasilania wewnętrznej instalacji budynku mieszkalnego o napięciu 230 V, a wytworzona w ten sposób energia może być przeznaczona tylko i wyłącznie na potrzeby własne gospodarstwa domowego. Zakłada się montaż instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych, w których roczne zużycie energii elektrycznej wynosi min. 2000 kWh, wtedy moc instalacji fotowoltaicznej wynosi 2,0 kW i jest to najmniejsza instalacja, jaką można będzie zamontować w ramach projektu. Dach nie może być pokryty eternitem. Połać dachu na budynku mieszkalnym lub gospodarczym położonym w niewielkiej odległości od domu mieszkalnego musi być skierowana na południe a jej nachylenie do poziomu nie powinno być mniejsze niż 30 stopni (optymalnie 45 stopni) oraz posiadać wolną powierzchnię niezbędną do zamontowania paneli fotowoltaicznych. W przypadku montażu ogniw fotowoltaicznych na dachu budynku niezbędnym elementem jest posiadanie instalacji odgromowej. W przypadku braku instalacji odgromowej właściciel budynku zobowiąże się do jej wykonania na koszt własny.

 

Kolektory słoneczne
Kolektory słoneczne służą do podgrzewania zimnej wody do celów użytkowych w gospodarstwie domowym przy wykorzystaniu energii słonecznej. Planując ilość zestawów solarnych bierze się pod uwagę liczbę osób faktycznie zamieszkujących daną nieruchomość oraz średnie zużycie wody. Dach nie może być pokryty eternitem. Połać dachu na budynku mieszkalnym lub gospodarczym położonym w niedalekiej odległości od domu mieszkalnego musi być skierowana na południe, a jej nachylenie do poziomu nie powinno być mniejsze niż 30 stopni (optymalnie 45 stopni) oraz posiadać wolną powierzchnię niezbędną do zamontowania kolektorów słonecznych (średnio 1 panel kolektora słonecznego zajmuje powierzchnię 2 m2. W przypadku braku w budynku mieszkalnym instalacji CWU, jej wykonanie należy do obowiązków właściciela budynku i nie jest uwzględnianie w projekcie unijnym.

Wójt gminy

Wójt Gminy
Sobienie-Jeziory
Kamil Choim

Przyjmuje w sprawie
skarg i wniosków
w poniedziałki w godz. 15.00-17.00.
Wójt przyjmuje interesantów
po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

PYTANIA DO WÓJTA
 można kierować na adres e-mail: kchoim@gminasj.pl

 

 

Godziny pracy Urzędu:
pn. - godz. 9.00-17.00
wt.-pt. - godz. 7.00-15.00

Urząd Gminy Sobienie - Jeziory

ul. Garwolińska 16
08-443 Sobienie-Jeziory
tel. 25 685 80 90
tel./fax. 25 685 80 92
e-mail: gminasj@gminasj.pl

A visit to this place gives everyone as many pleasant impressions as the best payout online casino canada gives its players with its games and payouts. New impressions and bright emotions from new places and games always have a positive effect on the good condition of people.

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zobacz również

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.