Logo Gmina Sobienie-Jeziory

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1041
W sumie: 1041

News

News zdjęcie id 276

XI edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”

13.07.2016

 

Fotografowie amatorzy, ruszyła jedenasta już edycja konkursu fotograficznego, organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Motto tegorocznej edycji to – MAZOWSZE PRZEŻYJ I POCZUJ. Do wygrania warsztaty fotograficzne pod okiem specjalistów z ASP – w pierwszym etapie oraz karty podarunkowe na zakup sprzętu fotograficznego w drugim. Prace można nadsyłać do 20 lipca br.

 

Hasło tegorocznej edycji nie jest przypadkowe. „Mazowsze przeżyj i poczuj” nawiązuje bowiem do wydanego właśnie przez samorząd Mazowsza przewodnika prezentującego szlak papieski i drogi Jakubowe. Ma ono zachęcić uczestników konkursu do zwiedzenia niezwykłych miejsc, perełek architektury sakralnej – malowniczych kapliczek, drewnianych kościółków czy monumentalnych świątyń. Organizatorzy liczą, że nadesłane na konkurs prace odzwierciedlą przeżycia oraz emocje związane z podróżowaniem i odkrywaniem zakątków i uroków naszego regionu, które warto uwiecznić na fotografii.

 

– To już kolejna edycja organizowanego przez samorząd konkursu fotograficznego. Tegoroczne motto to „Przeżyj i poczuj”. Z jednej strony nawiązuje ono do wydanego przez nas właśnie przewodnika turystycznego opisującego szlak papieski i ścieżki Jakubowe, z drugiej jesteśmy w ostatnim etapie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Chcielibyśmy za pośrednictwem zdjęć pokazać szerszej publiczności architekturę bardzo ciekawą, sakralną, o której nie zawsze każdy wie – małe, drewniane, murowane kościółki, kapliczki, ale też monumentalne świątynie. Konkurs trwa do 20 lipca. Zachęcamy do udziału w nim wszystkich, którzy kochają architekturę, kochają Mazowsze, kochają robić zdjęcia i chcą się swoimi pracami podzielić zarówno z nami organizatorami, jak i z mieszkańcami całego Mazowsza – zachęca wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Co zrobić, aby wygrać w konkursie?

Wystarczy chwycić za aparat i zrobić zdjęcie nawiązujące do tegorocznej tematyki. Ważne, aby nadesłane zdjęcia były wysokiej jakości. Prace konkursowe oceni komisja konkursowa.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich fotografów amatorów – zarówno tych pełnoletnich, jak i nieco młodszych. W przypadku osób nieletnich potrzebna jest zgoda rodziców.

Jak wziąć udział w konkursie?

Należy zrobić zdjęcia wpisujące się w tematykę tegorocznej edycji konkursu, wypełnić formularz konkursowy i wszystko przesłać mailem na adres konkurs.fotograficzny@mazovia.pl. Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie dwa zdjęcia. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 lipca br.

Etapy konkursu

Konkurs składa się z dwóch etapów. W ramach pierwszego spośród prac zgłoszonych do 20 lipca komisja konkursowa wybierze 10 najlepszych. Ich autorzy wezmą udział w weekendowych wyjazdowych warsztatach fotograficznych organizowanych wspólnie przez samorząd województwa mazowieckiego i ASP w Warszawie. W ramach drugiego etapu komisja konkursowa dokona oceny zdjęć wykonanych podczas warsztatów fotograficznych i wybierze trzy najlepsze.

Nagrody dla laureatów

Laureaci konkursu w nagrodę otrzymają karty podarunkowe do sklepu fotograficznego – za pierwsze miejsce w wysokości 600 zł, II – 500 zł, a za III – 400 zł.

Przyznana zostanie również nagroda publiczności (internautów) – karta podarunkowa do sklepu fotograficznego o wartości 400 zł. Otrzyma ją ta osoba, której zdjęcie zdobędzie najwięcej like’ów w głosowaniu trwającym na profilu na facebooku „Mazowsze Serce Polski”.

Szczegółowe informacje o konkursie można otrzymać pod nr tel. (22) 59 79 228 lub wysyłając pytania na adres e-mail: konkurs.fotograficzny@mazovia.pl.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Stanisław Zygmunt Wirtek</strong></p>

Stanisław Zygmunt Wirtek

Godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 
godz. 7.00-15.00

Urząd Gminy Sobienie - Jeziory

ul. Garwolińska 16
08-443 Sobienie-Jeziory
tel. 25 685 80 90
tel./fax. 25 685 80 92
e-mail: gminasj@gminasj.pl

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zobacz również

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.