Logo Gmina Sobienie-Jeziory

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2179
W sumie: 125343

News

News zdjęcie id 588

Rozbito grupę „włamywaczy”, policjanci szukają właścicieli zabezpieczonych przedmiotów

12.03.2018

 

 

Policjanci z otwockiej dochodzeniówki prowadzą sprawę dotyczącą włamań, które miały miejsce na terenie powiatu otwockiego w 2017 roku. Dzięki pracy operacyjnej otwockich kryminalnych i między innymi wsparciu policyjnych antyterrorystów z warszawskiego SPAP-u podczas policyjnych realizacji, zatrzymano do tej pory cztery osoby, którym wstępnie udowodniono popełnienie kilkunastu włamań. Wobec dwóch podejrzanych zastosowano tymczasowe areszty, a wobec kolejnych dwóch dozory Policji. W dalszym ciągu pozostają jeszcze do rozpoznania przedmioty zabezpieczone podczas policyjnych realizacji. W przypadku rozpoznania swojej własności, prosimy o kontakt z prowadzącym sprawę asp. szt. Ryszardem Przysową.

W 2017 roku na terenie całego powiatu otwockiego doszło do serii włamań do domów jednorodzinnych. Włamywacze dostawali się do środka, wykorzystując nieobecność właścicieli. Ich łupem padały: biżuteria, sprzęt komputerowy i rtv, telefony komórkowe, alkohole. Sprawcy nie gardzili też odzieżą i butami, które również zabierali ze sobą.

Wykryciem tych spraw zajęli się kryminalni. To właśnie oni wpadli na trop mężczyzn, którzy mogli mieć związek
z włamaniami.

W połowie grudnia ubiegłego roku, na jednym z otwockich osiedli mieszkaniowych, przeprowadzono szeroko zakrojoną akcję, do której zaangażowano policyjnych antyterrorystów z warszawskiego SPAP-u.

Policjanci namierzyli mieszkanie, w którym miały być ukryte przedmioty pochodzące z przestępstw. Po wejściu do lokalu, okazało się, że oprócz podejrzanych o włamania, znajdują się tam rzeczy pochodzące z kradzieży w gminie Wiązowna.

Do policyjnego aresztu trafiło 3 mężczyzn w wieku od 25 do 35 lat, w związku z podejrzeniem udziału we włamaniach. Zatrzymano też 19-letnią konkubinę jednego z podejrzanych, przy której znaleziono i zabezpieczono porcję marihuany.

Finałem tej realizacji było przedstawienie zarzutów karnych dotyczących włamań - trójce zatrzymanych oraz zarzutu posiadania narkotyków - zatrzymanej 19-latce. Wobec dwójki mężczyzn sąd zastosował tymczasowy areszt, trzeciego objęto policyjnym dozorem.

Kolejne realizacje w tej sprawie doprowadziły do zatrzymania czwartego podejrzanego o włamania. Był to 20-letni mężczyzna, który - podobnie jak pozostali - był mieszkańcem powiatu otwockiego. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wstępnie wykazał, że 20-latek był wspólnikiem wcześniej zatrzymanych mężczyzn. Wobec niego zastosowano dozór Policji.

Policjanci zabezpieczyli kilkaset przedmiotów, z których większość zwrócono już właścicielom i pokrzywdzonym. Funkcjonariusz swoją pracą wykrywczą wykazali prawdopodobny udział czterech podejrzanych w kilkunastu włamaniach.

To jednak nie koniec tej sprawy. W dalszym ciągu policjanci posiadają jeszcze przedmioty, których pochodzenie wymaga weryfikacji. Są to rzeczy, które również mogą pochodzić z czynów zabronionych.

Dlatego też policjanci apelują o rozpoznawanie przedmiotów, przez te osoby, które być może są ich właścicielami. Sprawę prowadzi asp. szt. Ryszard Przysowa tel. 22 60 41 228.

Sprawa ma charakter rozwojowy, prosimy o zgłaszanie się i kontakt z prowadzącym dochodzenie.

Zdjęcia zabezpieczonych przedmiotów można obejrzeć na stronie http://kppotwock.policja.waw.pl/po/aktualnosci/77410,Rozbito-grupe-wlamywaczy-policjanci-szukaja-wlascicieli-zabezpieczonych-przedmio.html

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Stanisław Zygmunt Wirtek</strong></p>

Stanisław Zygmunt Wirtek

Godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 
godz. 7.00-15.00

Urząd Gminy Sobienie - Jeziory

ul. Garwolińska 16
08-443 Sobienie-Jeziory
tel. 25 685 80 90
tel./fax. 25 685 80 92
e-mail: gminasj@gminasj.pl

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zobacz również

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.