Logo Gmina Sobienie-Jeziory

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4083
W sumie: 89699

News

News zdjęcie id 664

OWOCOBRANIE 2018 - FOTORELACJA

31.08.2018

 

 

 

W minioną niedzielę 26 sierpnia na Rynku w Sobieniach-Jeziorach odbyła coroczna impreza plenerowa OWOCOBRANIE. Niestety w tym roku pogoda nie była łaskawa dla organizatorów, co jednak nie wpłynęło na frekwencję i nie przeszkodziło w wyśmienitej zabawie.

Oficjalnego rozpoczęcia imprezy dokonał jej gospodarz Wójt Gminy Sobienie-Jeziory Pan Stanisław Wirtek. Następnie, dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, program artystyczny „100 lat Niepodległej” zaprezentowali starsi i młodsi uczniowie szkół z terenu gminy: Publicznej Szkoły Podstawowej w Warszawicach, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobieniach-Jeziorach oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Siedzowie.

Program „100 lat Niepodległej” zakończył koncert laureatów Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej organizowanego corocznie przez Ochotniczą Straż Pożarną w Dziecinowie.

Wystąpili:

 • Aleksandra Strzeżek „Gdzie są kwiaty z tamtych lat” – II miejsce w II edycji Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w katagorii „klasy gimnazjalne”;
 • Paulina Rytel „Miasto 44” - I miejsce w II edycji Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w katagorii „klasy gimnazjalne”;
 • Natalia Banasiewicz „Jestem Polakiem” - II miejsce w II edycji Konkursu Piosenki Patriotycznej
  i Żołnierskiej w katagorii „klasy I-III”
 • Dominik Miąsek - II miejsce w II edycji Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w katagorii „klasy I-III”
 • Joanna Kurant „Ojczyzno ma” – wyróżnienie w II edycji Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej
  w katagorii „klasy IV-VII”
 • Kamila Sosnowska „Taki kraj” – III miejsce w I edycji Konkursu Piosenki Patriotycznej
 • i Żołnierskiej w katagorii „klasy gimnazjalne”
 • Mateusz Lewiński „Dokąd idziesz Polsko” – I miejsce w I edycji Konkursu Piosenki Patriotycznej
  i Żołnierskiej w katagorii „klasy gimnazjalne”.

Do wszystkich młodych artystów i ich opiekunów serdeczne podziękowania skierował Wójt Gminy Stanisław Wirtek.

W dalszej części Owocobrania do oberka i nie tylko zaprosiła kapela ludowa Mazowszaki z Mińska Mazowieckiego.

 

Tuż po godzinie 16 nastąpiło wręczenie listów gratulacyjnych od Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika dla zasłużonych Seniorów Ochotniczych Straży Pożarnych, rekomendowanych do wyróżnienia przez prezesów jednostek OSP z terenu gminy. Listy gratulacyjne wręczyła Przewodnicząca Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pani Bożena Żelazowska oraz Komendant Gminny OSP Pan Tomasz Wiącek.

Wśród wyróżnionych Seniorów OSP znaleźli się:

 • druh Krzysztof Karpisz - rekomendowany przez OSP w Sobieniach-Jeziorach,
 • druh Henryk Żelazo - rekomendowany przez OSP w Śniadkowie Dolnym,
 • druh Jerzy Żmudzin - rekomendowany przez OSP w Śniadkowie Dolnym,
 • druh Jan Grzywacz - rekomendowany przez OSP w  Starym Zambrzykowie,
 • druh Władysław Grzywacz - rekomendowany przez OSP w  Starym Zambrzykowie,
 • druh Jan Gajownik - rekomendowany przez OSP w  Starym Zambrzykowie,
 • druh Stanisław Świderski - rekomendowany przez OSP w  Starym Zambrzykowie,
 • druh Zygmunt Żmudzin - rekomendowany przez OSP w  Starym Zambrzykowie,
 • druh Tadeusz Choim - rekomendowany przez OSP w  Starym Zambrzykowie,
 • druh Stanisław Kowalczyk - rekomendowany przez OSP w  Starym Zambrzykowie,
 • druh Roman Gajownik - rekomendowany przez OSP w  Starym Zambrzykowie,
 • druh Wacław Banasiewicz- rekomendowany przez OSP w  Starym Zambrzykowie,
 • druh Adam Kasprzak - rekomendowany przez OSP w  Starym Zambrzykowie.

 

W dalszej części wydarzenia miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu na Najładniejsze Stoisko Sołeckie. Do udziału w konkursie zgłoszono 3 stoiska: Stary Zambrzyków i Nowy Zambrzyków (wspólne stoisko), Radwanków Szlachecki, Dziecinów. Powołana przez Wójta Gminy komisja postanowiła przyznać trzy równorzędne nagrody rzeczowe o wartości 1 000,00 zł każda. Przedstawiciele każdego z sołectw otrzymali czek nagrodowy o wartości 1 000,00 zł. Czeki wręczył Wójt Gminy Sobienie-Jeziory Pan Stanisław Wirtek oraz Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Janasz.

Kolejnym punktem tegorocznego Owocobrania było rozstrzygnięcie Konkursu na Najsmaczniejszą Szarlotkę
w Gminie Sobienie-Jeziory
. Do konkursu zgłosiło się 13 uczestników (w tym 2 panów). Komisja powołana przez Wójta Gminy dokonała degustacji i oceny ciast zgłoszonych do konkursu uwzględniając ich walory smakowe
i estetyczne. Decyzją Jury najsmaczniejsze szarlotki upiekli Pani Ewa Michalczyk z Siedzowa (I miejsce), Pan Jan Szyrle z Sobień-Jezior (II miejsce) i Pani Sandra Widłak z Szymanowic (III miejsce). Laureaci I, II i III miejsca otrzymali sprzęt AGD, pozostałym uczestnikom przyznano nagrody pocieszenia. Nagrody w konkursie wręczyli Wójt Gminy Sobienie
-Jeziory Pan Stanisław Wirtek, Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Janasz oraz Przewodnicząca Komisji Kultury
i Dziedzictwa Narodowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pani Bożena Żelazowska. Po ogłoszeniu wyników Konkursu i wręczeniu nagród organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników festynu do degustacji szarlotki.

Jednym z ciekawszych punktów programu artystycznego tegorocznego Owocobrania był żywiołowy pokaz taneczny grupy V2 EGURROLA DANCE STUDIO. Zespół V2 należący do szkoły tańca Agustina Agurroli ma na swoim koncie wiele sukcesów, m.in. I miejsce w kategorii mini formacje disco show pow. 16 lat na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca o Puchar Kujaw i Pomorza w Białych Błotach, II miejsce w kategorii formacje inne formy pow. 15 lat na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca o Puchar Kujaw i Pomorza, I miejsce w kategorii formacje street dance show pow. 16 lat lat na Krajowych Mistrzostwach federacji IDO w Zielonce, V miejsce w kategorii street dance na Mistrzostwach Świata federacji IDO na Sardynii.

Dla dzieci w wieku szkolnym organizatorzy zaplanowali Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym. Najlepszy wynik
w Konkursie uzyskał Kacper Bukat. Zwycięzca został uhonorowany "Złotym Medalem Rowerzysty". Wszyscy uczestnicy otrzymali "Zestawy Rowerzysty" - nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika.

 

Tuż po godzinie 18-tej rozpoczął się koncert zespołu The Postman - Polscy Beatlesi z Polkowic. Zespół powstał
w 1997r. w Polkowicach. Założycielem i liderem jest Gracjan Machnicki, wielbiciel oraz wielki fan Beatlesów i muzyki
z tamtego okresu. Zespół zagrał od tego czasu ponad 1000 koncertów w Polsce, Anglii i w Niemczech. Garnitury szyte na miarę, buty prosto z Liverpoolu, gitary, wzmacniacze i perkusja takie, na jakich grała wielka czwórka. Swoją energią i charyzmą na scenie zespół jest w stanie podbić każdą publiczność, co można było zobaczyć 26 sierpnia
w Sobieniach-Jeziorach. Uczestnicy Owocobrania wspólnie z zespołem odśpiewali takie przeboje jak "She loves you"
czy "Love me do".

"To była energia, to była pasja, to był ogień na scenie" - trudno nie zgodzić się z takim podsumowaniem tego, co wydarzyło się na scenie w Sobieniach-Jeziorach.

The Postman swoim żywiołowym koncertem rozpoczął wieczorną część Święta Sadowników. Następnie sobieńską publiczność do tańca porwał zespół Delay grający największe hity muzyki disco polo i dance, a po nim już wielkie show w wykonaniu Gwiazdy Wieczoru grupy DBOMB.

Podczas festynu prezentowano stoiska grup producenckich Wilga Fruit i Owoc Wysoczyn oraz przedsiębiorców związanych z branżą sadowniczą. Nie zabrakło również wystawy lokalnych wyrobów rękodzielniczych i degustacji potraw regionalnych, a także licznych atrakcji dla najmłodszych, takich jak animatorzy w przebraniach bajkowych, malowanie buziek, skręcanie balonów, bańki mydlane czy dmuchańce.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznego Owocobrania.

Szczególne podziękowania kierujemy do:

 • druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobieniach-Jeziorach,
 • pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej,
 • harcerzy z 14 Sobieńskiej Drużyny Starszoharcerskiej "Stacyjka" im. Macieja Bittnera,
 • Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Warszawicach, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobieniach-Jeziorach oraz Publicznej Szkoły Podstawowej
  im. Batalionów Chłopskich w Siedzowie,
 • grup producenckich "Wilga Fruit" i "Owoc Wysoczyn",
 • Lokalnej Grupy Działania Natura i Kultura,
 • przedstawicieli miejscowości Stary i Nowy Zambrzyków, Radwanków Szlachecki i Dziecinów, którzy przygotowali stoiska sołeckie,
 • pozostałych wystawców, którzy wzbogacili ofertę Sobieńskiego Święta Sadowników.

 

Wójt gminy

Wójt Gminy
Sobienie-Jeziory
Kamil Choim

Przyjmuje w sprawie
skarg i wniosków
w poniedziałki w godz. 15.00-17.00.
Wójt przyjmuje interesantów
po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

PYTANIA DO WÓJTA
 można kierować na adres e-mail: kchoim@gminasj.pl

 

Casinò online: il casinò importato a casa tua

Quest'estate, approfittate delle molte innovazioni che gli sviluppatori stanno portando per rendere i casinò online più attraenti. Uno dei molti vantaggi è la possibilità di giocare a distanza.

Infatti, grazie ai casinò online, ora puoi giocare 24 ore su 24, 7 giorni su 7, ovunque tu sia. Tutto ciò di cui avete bisogno è una connessione internet e un computer portatile o un telefono cellulare per connettervi. Con un solo clic, avrai accesso istantaneo e illimitato a una vasta selezione di giochi per tenerti occupato tutta l'estate.

Se stai giocando in modalità "reale

È estate, e i casinò online ti porteranno in un viaggio con nuovi ed esotici giochi di casinò. Con l'innovativo casinò dal vivo, godetevi il video sui tavoli di poker, craps e roulette senza alcun tress. Per tutto il tempo sei guidato dalle animazioni e dall'intervento del croupier.

L'aspetto della sicurezza non viene trascurato nei casinò online http://sarzanagolfclub.it. Tecnologie molto più avanzate e protocolli di sicurezza proteggono le vostre informazioni personali: nome, numero di telefono, indirizzo, così come le vostre transazioni bancarie.

L'estate è più divertente con i bonus. I casinò online ti offrono sempre di più. Raddoppia o addirittura triplica il tuo deposito iniziale. Subito dopo il tuo primo deposito, ricevi un bonus di benvenuto. Dopo di che avrete diritto a bonus fedeltà e promozioni in denaro reale o in regali: viaggi, auto, soggiorno in un hotel di lusso, gadget elettronici, ecc.

Ravviva la tua estate con giochi gratuiti

Non vuoi metterci dei soldi ma vuoi comunque giocare? La modalità divertimento è per te. Ti dà accesso a tutti i giochi senza fare un deposito. Solo per divertimento. Se stai imparando a giocare, questa è una buona opportunità per imparare il gioco.

Cosa dire in conclusione

Ricordiamo alla fine che la vostra estate può diventare indimenticabile con un semplice clic su un jackpot progressivo. E anche senza, si può ancora godere delle virtù del gioco d'azzardo giocando per divertimento nei casinò online che offrono questo tipo di servizio. Niente soldi da scommettere, niente stress. Ma su alcuni siti, potresti anche vincere qualche euro. In caso contrario, avrete certamente imparato a padroneggiare alcuni dei meccanismi del gioco d'azzardo online.

bf punjabi hardcore-sex-videos xxx six video hd
anveshi jain hot videos moocrh seal tod chudai
mia khalifa chudai hardcore-tube cartoon video sexy
pegging comic okhentai danzi engine
sexy video hindi me farmhub step mom sex videos

Godziny pracy Urzędu:
pn. - godz. 9.00-17.00
wt.-pt. - godz. 7.00-15.00

Urząd Gminy Sobienie - Jeziory

ul. Garwolińska 16
08-443 Sobienie-Jeziory
tel. 25 685 80 90
tel./fax. 25 685 80 92
e-mail: gminasj@gminasj.pl

A visit to this place gives everyone as many pleasant impressions as the best payout online casino canada gives its players with its games and payouts. New impressions and bright emotions from new places and games always have a positive effect on the good condition of people.

Zegar

 • :
 • :

Kalendarz

czerwiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zobacz również

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.