Logo Gmina Sobienie-Jeziory

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1018
W sumie: 71581

News

News zdjęcie id 792

Konkurs "Policjant, który mi pomógł”

17.05.2019

 

 

 

 

 

 

 

Mieszkańcy Powiatu Otwockiego, jeżeli znacie policjanta, szczególnie zaangażowanego w sprawy społeczne, policjanta który ujął was swoją osobą, pomógł w trudnej życiowej sytuacji bądź w rozwiązaniu problemu dotyczącego przemocy w rodzinie, a przede wszystkim policjanta, który swoją postawą wniósł szczególny wkład w budowę lokalnego systemu pomocowego, który jest wrażliwy na ludzką krzywdę i pomaga osobom pokrzywdzonym w wyniku przemocy w rodzinie, to można taką kandydaturę zgłosić do XII edycji ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Policjant, który mi pomógł”. Wszelkie informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej: www.niebieskalinia.pl oraz www.policja.pl Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane są do 31 maja 2019 roku.

 

Najważniejszym celem tego konkursu jest wskazanie i wyróżnienie takich policjantów, którzy w relacjach międzyludzkich wykazują się wyjątkową empatią i chęcią niesienia pomocy potrzebującym, a szczególnie ofiarom i pokrzywdzonym w wyniku przemocy domowej.

Liczymy na to, że mieszkańcy powiatu otwockiego, a także instytucje, organy oraz urzędy wskażą, a może zaproponują i zgłoszą do konkursu tych policjantów, którzy w ich ocenie oraz opinii zasłużyli na miano prawdziwych społeczników, ludzi którzy sercem i dobrą postawą pokazują, że trzeba pomagać wszystkim będącym w potrzebie.

W naszym powiecie służy wielu serdecznych stróżów prawa, są wśród nich tacy którzy angażują się w pracę społeczną, ale też tacy, który swoją postawą zdobywają uznanie mieszkańców podczas przeprowadzanych interwencji.

Jeżeli w Państwa ocenie, jest wśród naszej policyjnej społeczności ktoś wyjątkowy, kogo warto nominować do konkursu, to prosimy serdecznie o zgłoszenie takiego policjanta.

Kandydatów można zgłaszać do 31 maja 2019 r. Zgodnie z regulaminem, takiego zgłoszenia może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja.

W kolejnym etapie weryfikacji zgłoszonych kandydatur, laureatów konkursu wybiera już specjalna Kapituła, w skład której wchodzą pracownicy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, laureaci ostatnich trzech edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP.

Jak określa to regulamin, typowanie kandydatów odbywa się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych.

Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres: pogotowie@niebieskalinia.pl lub pocztą na adres: „Niebieska  Linia”,  02-121 Warszawa, ul. Korotyńskiego 13.

Formularz można pobrać na stronie: www.policjant.niebieskalinia.pl, gdzie również widnieje regulamin konkursu.

Zapraszamy do zgłaszania policyjnych kandydatów z powiatu otwockiego!

Wierzymy, że w naszym powiecie są policjanci warci Państwa wyboru i uznania.

KPP w Otwocku

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Stanisław Zygmunt Wirtek</strong></p>

Stanisław Zygmunt Wirtek

Godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 
godz. 7.00-15.00

Urząd Gminy Sobienie - Jeziory

ul. Garwolińska 16
08-443 Sobienie-Jeziory
tel. 25 685 80 90
tel./fax. 25 685 80 92
e-mail: gminasj@gminasj.pl

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zobacz również

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.